Бізнес-партнери розіграли поставку громадських туалетів для Києва по 2 мільйони за штуку

СВКП «Київводфонд» 30 липня за результатами тендеру замовило ТОВ «Сервіс Столиця Інновейшн» туалетів на 9,30 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять п’ять автоматизованих громадських вбиралень модульного типу для центру міста. Чотири туалети в колоні діаметром 2 м висотою 5 м коштують по 1,92 млн грн., а п’ятий туалет шириною 1,5 м довжиною 2,3 м висотою 3 м – 1,62 млн грн.

Усі їхні функції автоматизовано: миття, дезінфекція і сушка унітазу, миття і дезінфекція підлоги після кожного відвідувача, розсування дверей, подача туалетного паперу, мила та води для рук, безконтактна сушка рук, вентиляція і підігрів повітря, індикація, оплата купюрами і монетами або картками. Також передбачено кнопку виклику допомоги, таймер на 15 хвилин, датчик присутності, антикорозійний і антивандальний захист.

Замовлені автоматизовані модульні туалети з однією кабінкою в кілька разів дорожчі від неавтоматизованих. Наприклад, цьогоріч Криворізька міськрада купила туалети з двома – звичайною та інклюзивною – кабінками по 600 тис грн. Крім того, Лубенська міська рада придбала модульний туалет із трьома – чоловічою, жіночою та інклюзивною – кабінками за 480 тис грн. А Роздільнянська міськрада взагалі замовила туалет із п’ятьма – двома чоловічими, двома жіночими та однією інклюзивною – кабінками за 187 тис грн.

Ціна угоди всього на 4 650 грн., або 0,05% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Засновниками столичної «Сервіс Столиця Інновейшн» є директорка Тетяна Пачина з Києва та Карін Ріхова із Чехії. Раніше частка останньої належала вірґінському офшору «Сільвана Ентерпрайзис Корп.», бенефіціаром через який був Луіс Стеффан Феррер.

Раніше Пачина спочатку з Ріховою, а потім із «Сільвана Ентерпрайзис Корп.» володіла ТОВ «Сервіс Столиця», яке нині переписане на белізький офшор «Ліонеіл Лтд.». У 2009-2010 роках воно виграло два підряди Донецької міськради щодо експлуатації та сервісу двох громадських туалетів, розміщених у парку кованих фігур на суму 1,53 млн грн.

Зараз Пачина є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Олександрівська компанія» через кіпрський офшор «Аллопікс Трейдінг Лімітед». Також вона володіє ТОВ «Оренбуд» з Олександром Діденком, Людмилою Желудик, Аллою Корочкіною та Аскольдом Шестуновим та ТОВ «Вершки та корінці» з Михайлом Салтановським і Євгенією Аскольдівною Шестуновою.

Усього з 2017 року переможець отримав державних підрядів на 19,64 млн грн.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Холлі Індастріал», яке не знижувало ціну під час аукціону. Воно належить Костянтину Катющенку і згаданому Аскольду Шестунову, котрий володіє компанією разом із власницею переможця «Сервіс Столиця Інновейшн».

Раніше співзасновником фірми-суперника також був Олександр Палієнко з Павлограду.

Нагадаємо, поліція вважає, що шахраї незаконно оформлювали на мешканців окупованого Стаханова (Донецька обл.) комунальні вбиральні та нежитлові приміщення у Києві, після чого їх продавали. На думку слідчих, загалом громаді столиці завдано збитків на понад 101,6 млн грн. Поліція стверджує, що до групи ділків увійшло орієнтовно 7 осіб, причому двоє з них – працівники комунального «Київводфонду». Детальніше про цю справу можна прочитати в блозі «Як громадські туалети Києва вкрали за допомогою найманців з ЛНР».

Источник: Nashigroshi.org

Источник: HPiB.life

Share

You may also like...